Back to Top
| Connector contacts plating | Copper |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Impedance | 50 Ω |
| Jacket outer diameter | 2.76 mm |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Frequency band | 41 GHz |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 185 °C |
| Storage temperature (T-T) | -94 - 185 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.