Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| Flash card type | SDXC |
| Read speed | 10 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Flash memory class | Class 10 |
| Width | 24 mm (0.94 ") |
| Depth | 32 mm (1.25 ") |
| Height | 2.1 mm (0.08 ") |
| Weight | 2.2 g (0 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package dimensions (WxDxH) | 95.25 x 139.7 x 53 mm |
| Package weight | 18 g |
| Package type | Blister |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.