Back to Top
| Display diagonal | 24 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| HD type | Full HD |
| Response time | 7 ms |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| LED backlighting type | LED |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Design | Interactive flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Commercial |
| Panel life | 30000 h |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Audio (L,R) in | 1 |
| Audio (L,R) out | 1 |
| USB port | |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB ports quantity | 3 |
| Power consumption (typical) | 24 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Built-in processor |
| Width | 550 mm (21.45 ") |
| Depth | 326 mm (12.71 ") |
| Height | 49 mm (1.91 ") |
| Weight | 4700 g (10.36 lbs) |
| Width (with stand) | 550 mm |
| Depth (with stand) | 401 mm |
| Height (with stand) | 198 mm |
| Weight (with stand) | 5700 g |
| Package width | 647 mm |
| Package depth | 426 mm |
| Package height | 138 mm |
| Package weight | 7200 g |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| Display technology | LED |
| 7H | |
| 60 | |
| sRGB | |
| 20 | |
| Y | |
| 60 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
