Back to Top
| Display diagonal | 10.1 " |
| Display resolution | 1280 x 800 pixels |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| HD type | WXGA |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Multi-touch | |
| Response time | 35 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 160 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 160 u00b0 |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display diagonal (metric) | 25.6 cm |
| Number of displays | 1 |
| Touchscreen | |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 3 W |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| Screen shape | Flat screen |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75 mm |
| Bezel width (side) | 22 mm |
| Bezel width (top) | 22 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Bezel width (bottom) | 14 mm |
| Mounting type | Wall |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Commercial |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| On Screen Display (OSD) | |
| Number of OSD languages | 18 |
| On Screen Display (OSD) languages | ARA, CHI (SIMPL), CHI (TR), DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, ITA, JPN, NOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| HDMI output ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DVI port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| DisplayPorts quantity | 0 |
| Card reader integrated | |
| USB ports quantity | 3 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Power consumption (typical) | 4 W |
| Input voltage | 12 V |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Power adapter included | Y |
| Computer system | |
| Built-in processor | |
| Processor manufacturer | Rockchip |
| Processor model | RK3568 |
| Operating system installed | Android |
| Internal memory | 2 GB |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Operating system version | 13 |
| Display width | 262 mm |
| Display depth | 24.75 mm |
| Display height | 164 mm |
| Display weight | 800 g |
| Cables included | HDMI, USB Type-A to USB Type-C |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Display technology | LCD |
| Bluetooth | |
| Power consumption (max) | 18 W |
| Bluetooth version | 5.0 |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| CB, CE, ETL, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.