Back to Top
| Display diagonal | 32 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 10 ms |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 260000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| LED backlighting type | Edge-LED |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 200 mm |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Universal |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 4 |
| Composite video in | 1 |
| Audio (L,R) out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| Number of speaker outputs | 1 |
| USB ports quantity | 2 |
| RS-232C |
| Operating system installed | Android 10 |
| Width (with stand) | 726 mm |
| Depth (with stand) | 172 mm |
| Height (with stand) | 454 mm |
| Weight (with stand) | 7600 g |
| Package width | 814 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 551 mm |
| Package weight | 10000 g |
| Display technology | VA |
| Google Chromecast | |
| 726 | |
| 430 | |
| 76 | |
| 7500 | |
| Y | |
| Y | |
| Y | |
| 2 - 5 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.