Back to Top
| Sensor type | CCD |
| Maximum scan area | 80 mm |
| Wavelength | 660 nm |
| Interface | PS/2 |
| Cable length | 1.82 m |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC Class A & CE |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption | 95 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Weight | 125 g (0.28 lbs) |
| Light source | LED |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.