Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Gold |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Scratch-resistant | |
| Screen format | Widescreen |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | |
| Installation type | Adhesive strip |
| Maximum screen size compatibility | 15.4 " |
| Screen size HxW | 222 x 343 mm |
| Display diagonal (metric) | 34.3 cm |
| Compatibility | Apple MacBook Pro 15-inch |
| Package width | 317 mm |
| Package depth | 3 mm |
| Package height | 457 mm |
| Package weight | 156.4 g |
| Package type | Box |
| Pallet width | 1060 mm |
| Pallet length | 1210 mm |
| Pallet height | 1210 mm |
| Pallet weight | 200000 g |
| Quantity per pallet | 805 pc(s) |
| Shipping carton width | 328 mm |
| Shipping carton length | 468 mm |
| Shipping carton height | 47 mm |
| Shipping carton weight | 1158.9 g |
| Quantity per shipping carton | 5 pc(s) |
| Shipping carton GTIN (EAN/UPC) | 50051128008633 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.