Back to Top
| Suitable for | Tablet |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size compatibility | 10.2 " |
| Display diagonal (metric) | 25.9 cm |
| Compatibility | iPad 7th - 9th Gen |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 172 mm (6.71 ") |
| Height | 249 mm (9.71 ") |
| Width (imperial) | 6.8 " |
| Height (imperial) | 9.8 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.