Back to Top
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black, Transparent |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 21:9 |
| Scratch-resistant | |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | |
| Surface finish | Matt |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to remove | |
| Easy to apply | |
| Easy to clean |
| Maximum screen size compatibility | 34 " |
| Screen size HxW | 34 x 79.4 mm |
| Width | 794 mm (30.97 ") |
| Height | 340 mm (13.26 ") |
| Package width | 406 mm |
| Package depth | 3 mm |
| Package height | 863 mm |
| Package weight | 176.9 g |
| Package type | Box |
| Pallet width | 1060 mm |
| Pallet length | 1210 mm |
| Pallet height | 960 mm |
| Pallet weight | 215000 g |
| Quantity per pallet | 220 pc(s) |
| Shipping carton width | 457 mm |
| Shipping carton length | 876 mm |
| Shipping carton height | 49 mm |
| Shipping carton weight | 884.5 g |
| Quantity per shipping carton | 5 pc(s) |
| Shipping carton GTIN (EAN/UPC) | 50051128007681 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.