Back to Top
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Product colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare, Privacy |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Widescreen | |
| Scratch-resistant | |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Width | 546 mm (21.29 ") |
| Height | 319 mm (12.44 ") |
| Weight | 108.8621688 g (0.24 lbs) |
| Package width | 469.9 mm |
| Package depth | 20.6502 mm |
| Package height | 793.75 mm |
| Package weight | 1525.88473268 g |
| Shipping carton width | 482.6 mm |
| Shipping carton length | 808.0502 mm |
| Shipping carton height | 130.175 mm |
| Shipping carton weight | 8346.55320037 g |
| Shipping carton net weight | 544.310844 g |
| Quantity per shipping carton | 5 pc(s) |
| Shipping carton GTIN (EAN/UPC) | 51128011355 |
| 355162.82571 | |
| Y | |
| 180 | |
| 1295.4 | |
| 1612.9 | |
| 1092.2 | |
| 19595.190384 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.