Back to Top
| Megapixel | 8 MP |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Resolution at capture speed | 3840x2160@30fps |
| Supported video modes | 2160p |
| Face tracking | |
| Focus adjustment | Manual |
| Viewing angle, horizontal | 120 ° |
| Built-in microphone | |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Built-in flash | |
| Cable length | 1.8 m |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista |
| Width | 90 mm (3.51 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 60 mm (2.34 ") |
| Weight | 120 g (0.26 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Package type | Box |
| Package width | 89 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 558 mm |
| Package weight | 160 g |
| 85258900 | |
| Full HD |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.