Back to Top
| Megapixel | 3 MP |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Full HD | |
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Auto focus | |
| Face tracking | |
| Diagonal field of view | 78 ° |
| Built-in microphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Built-in flash | |
| Cable length | 1.5 m |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 94 mm (3.67 ") |
| Depth | 71 mm (2.77 ") |
| Height | 43.3 mm (1.69 ") |
| Weight | 162 g (0.36 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 213.3 g |
| Master carton width | 322 mm |
| Master carton length | 333 mm |
| Master carton height | 291 mm |
| Master carton weight | 9560 g |
| Y | |
| Pop-up |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
