Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 0.6 m |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Connector 2 | CEE7/7 |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH, PEP, EOLI |
| Input voltage | 230 V |
| Input current | 10 A |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 305 mm |
| Package weight | 460 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
