Back to Top
| Cable colour | Black |
| Cable length | 2.5 m |
| Connector 1 | NEMA 5-20P |
| Overload protection |
| Input voltage | 100 - 120 V |
| Input current | 20 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Weight | 220 g (0.49 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 229 x 102 x 51 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
