Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Overload protection | |
| Compatibility | Cisco Nexus 2000 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
