Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 3.05 m |
| Connector 2 | NEMA 5-20P |
| Input current | 20 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 105 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 105 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Package width | 230, 25 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 710 g |
| Weight | 710 g (1.57 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 230 x 45 x 230 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
