Back to Top
| Type | Liquid сooling kit |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, Socket AM4, Socket AM5 |
| Rotational speed (max) | 2200 RPM |
| Noise level (high speed) | 36.45 dB |
| Maximum airflow | 70.07 cfm |
| Maximum air pressure | 3.88 mmH2O |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Blue, Green, Red |
| Product colour | White |
| Radiator material | Aluminum |
| Material | Aluminium, Rubber |
| Base plate material | Copper |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Cables included | Fan |
| Package type | Box |
| LED | |
| 800 | |
| Processor | |
| 2600 | |
| 399.5 | |
| 120 | |
| 30 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
