Back to Top
| Type | Fixed floor stand |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,100 x 200,200 x 100,200 x 200,200 x 300,200 x 400,200 x 600,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,400 x 300,400 x 600,600 x 200,600 x 600 mm |
| Distance to the wall (max) | 267 mm |
| Distance to the wall (min) | 88 mm |
| Width | 510 mm (19.89 ") |
| Height | 544 mm (21.22 ") |
| Package width | 587 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 15500 g |
| Master carton width | 600 mm |
| Master carton length | 660 mm |
| Master carton height | 110 mm |
| Master carton weight | 15500 g |
| Quantity per master carton | 1 pc(s) |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.