Back to Top
| Type | Portable flat panel floor stand |
| Product colour | Black |
| Material | MDF, Steel |
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum screen size compatibility | 49 " |
| Suitable for | Computer monitor / TV |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Included number of shelves | 3 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels |
| Width | 749.3 mm (29.22 ") |
| Width (min) | 937.3 mm |
| Depth | 937.3 mm (36.55 ") |
| Height | 701 mm (27.34 ") |
| Weight | 18190 g (40.1 lbs) |
| Package width | 762 mm |
| Package depth | 99.1 mm |
| Package height | 939.8 mm |
| Package weight | 19960 g |
| Manual | |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.