Back to Top
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,400 x 300,600 x 200,600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Distance to the wall (min) | 25 mm |
| Distance to the wall (max) | 25 mm |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Steel |
| Master carton width | 265 mm |
| Master carton length | 685 mm |
| Master carton height | 170 mm |
| Master carton weight | 16380 g |
| Quantity per master carton | 8 pc(s) |
| Package width | 155 mm |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 2000 g |
| Package type | Box |
| Mounting type | Wall |
| 1 | |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.