Back to Top
| HD type | WUXGA |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Video bandwidth | 75 Hz |
| Number of computers controlled | 1 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 16 |
| Console ports | VGA (D-Sub) |
| USB hub | |
| USB 2.0 Type-A hub ports quantity | 2 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN |
| Scan interval | 1,255 s |
| Firmware upgradeable |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal, Plastic |
| LED indicators | Y |
| Hot keys |
| Built-in display | |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 19 " |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Input current | 1 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 689.2 mm (26.88 ") |
| Depth | 480 mm (18.72 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 14350 g (31.64 lbs) |
| Package width | 668 mm |
| Package depth | 833 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 17260 g |
| Quick installation guide | |
| Manual |
| Master carton net weight | 14350 g |
| Master carton width | 668 mm |
| Master carton length | 833 mm |
| Master carton height | 135 mm |
| Master carton weight | 17260 g |
| Quantity per master carton | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.