Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| USB connector type | USB Type-A |
| DC-in jack |
| Number of users | 1 user(s) |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Wired remote switch | |
| Cable length | 0.9 m |
| Maximum cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Certification | FCC Class A UL CE RoHS ICES RCM |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.5 A |
| External power adapter |
| Cables included | DisplayPort |
| AC adapter included | |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
