Back to Top
| Video input channels | 1 channels |
| Number of simultaneously playbacked channels | 36 channels |
| Internal memory | 8192 MB |
| Operating system installed | Windows 10 IoT Enterprise |
| Wi-Fi |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Line-in | |
| Audio output | 1 |
| Brand compatibility | Axis |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Built-in processor |
| Power consumption (max) | 90 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output current | 4.62 A |
| Output voltage | 19.5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Sustainability compliance | |
| Sustainability certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Width | 182 mm (7.1 ") |
| Depth | 178 mm (6.94 ") |
| Height | 36 mm (1.4 ") |
| Weight | 1100 g (2.43 lbs) |
| Cables included | AC |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
