Back to Top
| Type | Power supply |
| Product colour | Black, Grey, Orange |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q8641-E Q8642-E Q8685-E Q8685-LE Q8741-E Q8741-LE Q8742-E Q8742-LE T99A10 T99A11 |
| Rated power | 480 W |
| Input voltage | 85 - 264 V |
| Input frequency | 47 / 63 Hz |
| Output voltage | 24 V |
| Output current | 20 A |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 125 mm (4.88 ") |
| Height | 120 mm (4.68 ") |
| Weight | 1557 g (3.43 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
