Back to Top
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Number of inputs | 1 inputs |
| Number of outputs | 1 outputs |
| Maximum number of cameras supported | 1 |
| Housing material | Aluminium |
| LED indicators | Y |
| Brand compatibility | Axis |
| Ethernet LAN | |
| Connectivity technology | Wired |
| Wi-Fi |
| Output voltage | 12 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Certification | EN 55035, EN 55032 Class A, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC 15 B / A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 A, VCCI A IEC/EN/UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1 IEC/EN 60529 IP4X, IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-78 NIST SP500-267 |
| Depth | 152 mm (5.93 ") |
| Height | 49 mm (1.91 ") |
| Weight | 195 g (0.43 lbs) |
| Width | 24 mm (0.94 ") |
| Quick installation guide |
| BFR, PVC | |
| 10,100 | |
| 5.2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
