Back to Top
| Total power | 240 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 45 - 65 Hz |
| Maximum input current (@110V) | 3 A |
| Maximum input current (@220V) | 1.5 A |
| Purpose | Network switch |
| Compatible products | AXIS T8504-R Industrial PoE Switch |
| Product colour | Black, Orange, Silver |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -13 - 158 °F |
| Width | 60 mm (2.34 ") |
| Depth | 125 mm (4.88 ") |
| Height | 130 mm (5.07 ") |
| Weight | 1050 g (2.31 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
