Back to Top
| Total power | 165 W |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Power protection features | Over current |
| Product colour | Grey |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 150.368 mm (5.86 ") |
| Depth | 63.5 mm (2.48 ") |
| Height | 261.62 mm (10.2 ") |
| Weight | 2250 g (4.96 lbs) |
| Certification | UL, CSA, CE |
| Package type | Box |
| Package weight | 3105 g |
| Short protection | |
| Dimensions (WxDxH) | 150.368 x 63.5 x 261.62 mm |
| Operating voltage | 24 V |
| Ports quantity | 3 |
| Maximum current | 6 A |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.