Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Notebook, Smartphone, Smartwatch, Tablet |
| Power source type | AC |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Quick charge | |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery up to | 108 W |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| Compatibility | MacBook Pro MacBook Air iPad Pro iPad iPad mini MagSafe chargers iPhone 13 Pro Max iPhone 13 Pro iPhone 13 iPhone 13 mini iPhone 12 Pro Max iPhone 12 Pro iPhone 12 iPhone 12 mini iPhone SE (2nd generation) iPhone 11 Pro Max iPhone 11 Pro iPhone 11 Samsung Galaxy® S21 Ultra 5G Samsung Galaxy S21+ 5G Samsung Galaxy S21 5G Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy Z Flip 3 Samsung Note®20 Samsung Note10 Ultra 5G Google Pixel 6 Google Pixel 5 Lenovo Yoga 930 ThinkPad L380 Dell XPS 15 9570 |
| Product colour | White |
| Cable length | 2 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 31.5 mm (1.23 ") |
| Depth | 98.5 mm (3.84 ") |
| Height | 80 mm (3.12 ") |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
