Back to Top
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | DC |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Operating principle | Contact |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 11-16 V |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Port 2 output current | 2.1 A |
| Output current | 4200 mA |
| Port 1 output current | 2.1 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 25.4 mm (0.99 ") |
| Depth | 44 mm (1.72 ") |
| Height | 45.7 mm (1.78 ") |
| Weight | 110 g (0.24 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.