Back to Top
| Type | Receiver |
| Connectivity technology | Wired |
| Maximum digital resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product colour | Black |
| Receiver local video port type | DVI-D |
| Receiver local keyboard/mouse port type | USB |
| RJ-45 ports quantity (receiver) | 1 |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Receiver width | 193.6 mm |
| Receiver depth | 147.3 mm |
| Receiver height | 33.6 mm |
| Receiver weight | 540 g |
| USB port type | USB Type-B |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.