Back to Top
| Print technology | Direct thermal |
| Type | Mobile printer |
| Maximum resolution | 300 x 300 DPI |
| Maximum printing width | 203.2 mm |
| Product colour | Black |
| Built-in barcodes | Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 COMPOSITE, GS1 DataBar, ITF, Industrial 2/5, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, QR Code, Standard 2/5, UPC-A, UPC-E |
| Printing media thickness | 160 µm |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | |
| Bluetooth profiles | GATT, HCRP, OPP, SSP |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Flash memory | 64 MB |
| Internal memory | 256 MB |
| Power source type | USB |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac compatibility | |
| Mac operating systems supported | Y |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Linux operating systems supported | Y |
| Width | 255 mm (9.95 ") |
| Depth | 55 mm (2.15 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 480 g (1.06 lbs) |
| Y | |
| 2D barcode, Barcode, Text | |
| Y | |
| USB Type-C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
