Back to Top
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.15 m |
| Supported video modes | 1080p |
| DisplayPort version | 1.2a |
| Data transfer rate | 2.25 Gbit/s |
| Input voltage | 5 V |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relative humidity | 5 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.