Back to Top
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector gender | Male connector / Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 0.9 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| DisplayPort version | 1.2 |
| AWG wire size | 30 |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution (HDMI) | 4096 x 2160 pixels |
| Impedance | 100 Ω |
| Plug and Play |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.