Back to Top
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI, VGA, DVI |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Material | ABS synthetics |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Impedance | 100 Ω |
| Maximum resolution (DVI) | 1920 x 1080 pixels |
| Input voltage | 30 V |
| Cable diameter | 5.5 mm |
| Cable colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.