Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 12 " |
| Case type | Sleeve case |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Back pocket | |
| Carrying handle(s) | |
| Country of origin | Cambodia |
| Compatibility | Chromebook |
| Exterior pockets | Back pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 250 mm (9.75 ") |
| Depth | 20 mm (0.78 ") |
| Height | 330 mm (12.87 ") |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 232 x 21 x 313 mm |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 350 mm |
| Zipper closure | |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.