Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Neoprene |
| Width | 360 mm (14.04 ") |
| Depth | 18 mm (0.7 ") |
| Height | 340 mm (13.26 ") |
| Weight | 225 g (0.5 lbs) |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package weight | 230 g |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.