Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 13.3 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate) |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 361 mm (14.08 ") |
| Depth | 46 mm (1.79 ") |
| Height | 279 mm (10.88 ") |
| Weight | 450 g (0.99 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 330 x 38 x 239 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.