Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 11.6 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate) |
| Quantity | 1 |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 312 mm (12.17 ") |
| Depth | 38 mm (1.48 ") |
| Height | 229 mm (8.93 ") |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| Minimum screen size compatibility | 10 " |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 302 x 38 x 211 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.