Back to Top
| Connector 1 | CAT5 |
| Connector 2 | CAT5 |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Adapter type | USB |
| Material | Plastic |
| Cable length | 60 m |
| Compatible operating systems | Windows 98, 98SE,2000, ME, XP Mac OS 8.6+ |
| Weight | 135 g (0.3 lbs) |
| Package width | 120.6 mm |
| Package height | 152 mm |
| Package length | 63.5 mm |
| Packaging net weight | 0.181 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 3.3 x 2.3 x 4.9 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.