Back to Top
| Cable length | 0.15 m |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | DVI + VGA + DisplayPort + HDMI |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 5.4 Gbit/s |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080),3860 x 2160 |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Country of origin | China |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Cable colour | Black |
| Weight | 54.4 g (0.12 lbs) |
| Width | 50.8 mm (1.98 ") |
| Depth | 15 mm (0.59 ") |
| Height | 95 mm (3.71 ") |
| Package type | Box |
| Quick installation guide | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
