Back to Top
| Product type | Power supply |
| Product colour | Black, Grey |
| Internal | |
| LED indicators | Y |
| Heat dissipation | 426.5 BTU/h |
| Safety | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CCC |
| Certification | FCC Part 15 (CFR 47) Class A ICES-003 Class A EN 55032 Class A CISPR 32 Class A AS/NZS 3548 Class A BSMI Class A VCCI Class A CISPR 35 EN 55035, EN300 386, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Compatibility | Cisco Catalyst C9200, C9200L |
| Total power | 125 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 193 mm (7.53 ") |
| Height | 40.1 mm (1.56 ") |
| Weight | 680 g (1.5 lbs) |
| CE | |
| 12 | |
| 1.6 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
