Back to Top
| Product type | Power supply |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Steel |
| Internal | |
| LED indicators | Y |
| Power protection features | Over voltage, Overload, Short circuit, Under voltage |
| Certification | 80+ Platinum |
| Connectivity technology | Wired |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9300 Series |
| Total power | 1100 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
