Back to Top
| Product type | Power supply |
| Product colour | Grey |
| Internal | |
| Mean time between failures (MTBF) | 1600060 h |
| Heat dissipation | 3412 BTU/h |
| Total power | 1000 W |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 193 mm (7.53 ") |
| Height | 40 mm (1.56 ") |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 1500 g |
| Package depth | 110 mm |
| Package width | 170 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
