Back to Top
| Megapixel | 2 MP |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Full HD | |
| Diagonal field of view | 77 ° |
| Built-in microphone | |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Sensor type | CMOS |
| Built-in flash | |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Width | 83 mm (3.24 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Height | 60 mm (2.34 ") |
| Weight | 100 g (0.22 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | -10 - 40 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
