Back to Top
| Megapixel | 5 MP |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Full HD | |
| Supported video modes | 1080p |
| Auto focus | |
| Focus adjustment | Auto |
| Diagonal field of view | 78 ° |
| Plug and Play |
| Built-in microphone | |
| Microphone direction type | Omnidirectional microphone |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black, White |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Cable length | 1.5 m |
| LED indicators | Activity |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 76.2 mm (2.97 ") |
| Height | 31.75 mm (1.24 ") |
| Weight | 140 g (0.31 lbs) |
| Quantity | 1 |
| USB powered |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.