Back to Top
| Surge energy rating | 450 J |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA L6-20R, NEMA L6-30R |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Clamping voltage | 500 V |
| Cable length | 1.2 m |
| Product colour | Black |
| Handheld remote control | |
| EMI/RFI noise filtering | |
| EMI/RFI noise filtering | 43 dB |
| Cord management | |
| Response time | 0.001 ms |
| On/off switch |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL1449 3, cUL |
| Cable (Coax) protection | |
| Telephone line protection | |
| Audio/video line protection | |
| Network line protection | |
| Input connections | NEMA 5-15P |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
