Back to Top
| Surge energy rating | 900 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Nominal current output | 15 A |
| Clamping voltage | 400 V |
| Cable length | 1.219 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Product colour | Black |
| Handheld remote control | |
| On/off switch |
| RoHS compliance |
| LED indicators | Power |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
