Back to Top
| Maximum scan size | 215 x 1016 mm |
| Optical scanning resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Colour scanning | |
| Input colour depth | 48 bit |
| Output colour depth | 48 bit |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 25 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 25 ppm |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Product colour | White |
| Sensor type | CCD |
| Light source | ReadyScan LED |
| Daily duty cycle (max) | 3000 pages |
| Standard input capacity | 100 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum scan area (ADF) | 215 x 1016 mm |
| Minimum scan area (ADF) | 100 x 148 mm |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 50 - 128 g/m² |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Letter | |
| Legal | |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5 |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Optional connectivity | Ethernet |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Power consumption (standby) | 12 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100-240 V |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Energy Star certified |
| Width | 492 mm (19.19 ") |
| Depth | 360 mm (14.04 ") |
| Height | 217 mm (8.46 ") |
| Weight | 9800 g (21.61 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.