Back to Top
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | |
| Special features | Intel XMP 3.0 (Extreme Memory Profile) Ready |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
