Back to Top
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Width | 88.9 mm (3.47 ") |
| Depth | 190.5 mm (7.43 ") |
| Height | 19.1 mm (0.74 ") |
| Weight | 45 g (0.1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.